Atrakcje

Atrakcje

Stadion Olimpijski Wrocław (3,4 km)

Wielofunkcyjny stadion we Wrocławiu, zbudowany w latach 1926-1928 według projektu niemieckiego architekta Richarda Konwiarza. Jest centralnym elementem kompleksu sportowego, mieszczącego się na wrocławskim osiedlu Zalesie. Obecnie głównymi użytkownikami stadionu są klub żużlowy Sparta Wrocław oraz drużyna futbolu amerykańskiego Panthers Wrocław.

Bobolandia (4,2 km)

Park rozrywki rodzinnej Bobolandia to największy tego typu obiekt w Polsce. Ponad 3000 m2 do gier i zabaw, wspaniałe, nie spotykane nigdzie indziej atrakcje oraz restauracja posiadająca w swojej ofercie dania zarówno tradycyjne, jak i to co dzieci lubią najbardziej. W naszym parku znajdziesz takie atrakcje jak: małpi gaj 10m x 10m, armatki na sprężone powietrze, ogródek z zabawkami, zjeżdżalnia wulkan, trampolina pięciopolowa, 10-cio metrowa zjeżdżalnia rolkowa, stoły bilardowe, cymbergaj, góra piaskowa, komputerki edukacyjne oraz wiele innych atrakcji. Na terenie parku dostępny jest internet bezprzewodowy Wi-Fi.

Ogród Japoński (4,8 km)

Ogród Japoński stał się wrocławską namiastką kultury Kraju Kwitnącej Wiśni. Ogród powstał w latach 1902-1912 na Wystawę Światową oraganizowaną rok później. Przygotował i urządził go Fritz von Hochberg, znany japonista. Idealne miejsce na chwilę wakacyjnego relaksu. Świetnie się tu będą czuli również amatorzy fotografii.

Pergola (4,9 km)

Wrocławska Fontanna została uroczyście otwarta 4 czerwca 2009 r. z okazji dwudziestej rocznicy pierwszych wolnych wyborów w powojennej Polsce. Jako jedna z największych w Europie, Wrocławska Fontanna wyróżnia się dodatkowo wyjątkowym otoczeniem historycznego kompleksu Hali Stulecia. W ciągu kilku pierwszych miesięcy fontannę odwiedziło tysiące Wrocławian, gości i turystów z kraju i zagranicy a zainteresowanie wciąż rośnie.

Ogród Zoologiczny (5,2 km)

Wrocławskie zoo to doskonały przykład łączenia tradycji z nowoczesnością, dbania o spuściznę i śmiałego inwestowania w przyszłość.
Jest to najstarszy ogród zoologiczny w Polsce – 10 lipca 2015 będzie obchodził 150 lat, a dzięki programom telewizyjnym jak z „Kamerą wśród zwierząt” czy „W zoo dookoła świata” również najbardziej znany. Posiada również najbogatszą kolekcję zwierząt – na 33 ha mieszka około 12 000 osobników reprezentujących ponad 1 100 gatunków, w tym jedną z najbogatszych kolekcji gadów i płazów w Europie.

Hala Stulecia (5,2 km)

Hala Stulecia to unikatowe miejsce na mapie Polski, gdzie historia w pełni współgra ze współczesnością. Zaprojektowana przez wybitnego miejskiego architekta Maksa Berga, została uznana za jedno z największych dzieł architektury XX wieku. W założeniu projektanta miała służyć mieszkańcom Wrocławia i gościom odwiedzającym stolicę Dolnego Śląska i tak jest do dziś. Wielofunkcyjna przestrzeń, nieszablonowa konstrukcja, klimatyczna i przestrzenna lokalizacja, to tylko kilka z jej atutów. Kompleks Hali Stulecia jest obecnie jednym z najbardziej pożądanych miejsc dla organizatorów największych wystaw, konferencji, wydarzeń kulturalnych, sportowych, kongresowych z Polski i zagranicy. Wpisanie jej w 2006 r. na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO podkreśliło rangę tego obiektu. Niewątpliwie jest jedną z najbardziej charakterystycznych wizytówek Wrocławia na arenie międzynarodowej i niezwykle magicznym miejscem Wrocławia, gdzie karty historii zapisują jej wielopokoleniowe dzieje.

Ostrów Tumski (6,2 km)

Ostrów Tumski jest najstarszą, zabytkową częścią chętnie odwiedzanego przez turystów Wrocławia, pełną zabytków, muzeów i pięknej roślinności, którą możecie podziwiać w Ogrodzie Botanicznym. Ostrów Tumski powstał na obszarze przepraw na Odrze, pomiędzy ujściem rzek – Oławy na południu, Ślęzy i Widawy na północy. Rzeka, rozgałęziając się na liczne odnogi utworzyła tu wyspy. Jak mówią legendy, to właśnie z Ostrowa Tumskiego wywodzi się cały współczesny Wrocław.

Panorama Racławicka (6,4 km)

Panorama Racławicka we Wrocławiu to jedno z niewielu miejsc na świecie, gdzie podziwiać można relikt dziewiętnastowiecznej kultury masowej. Wielkie malowidło (15x114m), dzięki zespoleniu szczególnych zabiegów malarskich (specjalna perspektywa) i technicznych (oświetlenie, sztuczny teren, zaciemnione, kręte podejście), „przenosi” widza w inną rzeczywistość i inny czas. Panorama Racławicka to pierwsze i jedyne zachowane do dziś polskie dzieło tego rodzaju.

Ogród botaniczny (6,6 km)

nazywany oazą piękna i spokoju w sercu wielkiego miasta, to „żywe muzeum”, a zarazem ośrodek naukowy i dydaktyczny oraz ulubione miejsce wypoczynku wrocławian. Jest drugim (po ogrodzie krakowskim) najstarszym tego typu ogrodem w Polsce, wpisanym na listę zabytków woj. dolnośląskiego i mieszczącym się w granicach podlegającego szczególnej ochronie historycznego centrum Wrocławia.

Rynek / Stare Miasto (7,1 km)

Wrocławski Rynek ma niemal 3,8 hektara i należy do największych dawnych placów targowych w Polsce (większe Rynki są tylko w Krakowie i Olecku). Za to późnogotycki Ratusz z 66-metrową wieżą jest najokazalszą tego typu budowlą w kraju. Jego podziemiach działa do dzisiaj Piwnica Świdnicka, jeden z najstarszych w Europie lokali gastronomicznych.

Hydropolis (8,7 km)

Hydropolis to miejsce, w którym różnorodne technologie multimedialne, interaktywne instalacje, wierne repliki i modele oraz bogate w informacje ekrany dotykowe służą jednemu celowi: ukazaniu wody z różnych, fascynujących perspektyw.

Stadion Miejski we Wrocławiu (17,2 km)

stadion piłkarski we Wrocławiu, stanowiący własność miasta Wrocław. Głównym użytkownikiem areny jest klub piłkarski Śląsk Wrocław. Stadion był jedną z aren Euro 2012 – rozegrane na nim zostały trzy mecze fazy grupowej (w tym jeden Reprezentacji Polski – 16 czerwca).